>

Yüksek Hızlı Tren İlk Seferinde Arızalandı

Sponsor Bağlantı

page_yuksek-hizli-tren-ilk-seferinde-ariza-yapti_231708856

Ankara’dan İstanbul’a ilk seferini yapan, ve içinde Başbakan Erdoğan’ın da olduğu Yüksek Hızlı Tren ilk seferinde arızalanarak Kocaeli girişinde durdu.

Kocaeli girişinde duran trenin, teknik bir arıza nedeniyle bir süre beklediği bildirildi. Çok sayıda polis ekibi tren çevresinde güvenlik önlemi aldı. Demiryolları Genel Müdürü Süleyman Karaman trenden inerek durumu inceledi. Yüksek Hızlı Tren’in kataner seyir telinin koptuğu tespit edildi. Bu arada 20 dakikalık rötar anonsu yapıldı.

kataner

Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Elektrik taşıyan tel bağlantı yerinden koptu. Trenin kamçısı o tele sürtünerek enerji alıyor, o tel kopunca elektrik kesildi. Dolayısıyla tren durdu. Çok önemli değil. Şimdi arızayı gidermeye çalışıyoruz” dedi.

Yaklaşık 25 dakikadan sonra Yüksek Hızlı Tren, arızanın giderilmesiyle yeniden yola çıktı.

BTS ‘ŞOV’ UYARISI YAPMIŞTI

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), bugün açılışı yapılan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının (YHT), alt yapı ve yol üstü sistemlerinin tamamlanmadığına dikkat çekmişti. Hızlandırılmış Tren projesinin de benzer şekilde tamamlanmadan açılmasının Pamukova’da 41 kişinin ölümüne neden olduğunu hatırlatan sendika, TCDD çalışanlarının açılışa katılımının adeta zorunlu tutulmasını da eleştirmişti.

(DHA)

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*