>

Türksat 4A Uydu Frekansları 17 Eylül’de Değişiyor

Sponsor Bağlantı

turksat_4A

Ramazan ayında yapılması planlanan yeni Türksat 4A uydusu geçisi ertelenmişti. Yeni uydu ile beraber evinde uydu alıcı ile televizyon izleyenlerin ayarlarını güncellemeleri gerekiyor. Türksat’tan yapılan açıklamaya göre televizyon ve radyoların frekans geçişleri 17 Eylül 2014 tarihini 18 Eylül 2014 tarihine bağlayan geceyarısı yapılacak.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak, yeni TV kanallarıyla birlikte Türksat uyduları üzerindeki TV kanal sayısı 500’ün üzerine çıkacak.

Uydu alıcılarının ayarlanması

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecek. TKGS sistemi olmayan uydu alıcıları içinse, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gerekiyor.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmuyor.

Halen Digiturk, D-Smart ve benzeri dijital platformları kullananların alıcılarında herhangi bir değişiklik yapması gerekmiyor.

Turksat 4A Yeni Uydu Frekanları sıralı tam listesini indirmek için tıklayın

Turksat 4A Yeni Frekansları İndir

Kaynak: Al Jazeera

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*