>

Türkiye’nin ilk yerli otomobili görücüye çıktı

Sponsor Bağlantı

Yerli otomobilin prototipinin kamuflajlı fotoğrafını paylaşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “İnanıyoruz ki 2020 yılında artık insanlarımızın tercihine bir Türk markasını da sunmuş olacağız” dedi.

yerli-otomobil-4

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilin prototipinin kamuflajlı fotoğrafını paylaştı. Işık, “Bir aksilik olmazsa, Türkiye’nin istikrar yönünde bir problemi olmazsa, projeyi programladığımız şekilde sürdürürsek inanıyoruz ki 2020 yılında artık insanlarımızın tercihine bir Türk markasını da sunmuş olacağız” dedi.

yerli-otomobil

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, 2016’da her türlü arazi şartında deneyecekleri 30-40 araç üretmeyi, 2019 sonuna kadar da Türkiye’de yerli otomobilin seri üretimini başlatmayı hedeflediklerini söyledi.

yerli-otomobil-3

“Babayiğit ortaya çıktıktan sonra nerede üreteceğimize birlikte karar veririz, hatta onun tercihine bırakırız. Sonuçta bir kişi riski üstleniyorsa tercihi ona bırakmak gerek. Ama tüm Ar-Ge’nin Gebze’deki TÜBİTAK tesislerinde başladığını söylemek lazım” diye konuştu.

yerli-otomobil-2

İlk yerli otomobilin teknik özellikleri açıklanmazken görüntülerinin paylaşılmasının ardından tartışmalar sosyal medyaya da yansıdı. Yerli otomobilin iç ve dış tasarımınının Cadillac’ın 2007 yılın piyasaya sürdüğü BLS modeline fazlaca benzetilmesi tartışma yarattı.

yerli oto vs cadillac bls 2007

Yerli otomobil ve Cadillac BLS 2007 benzerliği

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*