>

Samsung 5G mobil internet testlerine başladı

Sponsor Bağlantı

Daha hızlı mobil internet için altyapı yatırımlarına devam eden Samsung 5G testlerine başladı. İlk elde edilen rakamlar henüz 3G altyapısı dahi oturtamamış bizler için gerçekten inanılmaz. Güney Koreli teknoloji devi dünyanın geri kalanı henüz 4G’yi standartlaştırmaya çalışırken gigabit’lerle ifade edilen hızlara erişmiş durumda.

5G mobil internet altyapısı için sabit ve hareket halindeyken iki ayrı test yapıldı. Sabit istasyonda yapılan ölçümlerde 7,5 Gbps (saniyede 940 MB) aktarım hızına erilişildi. Daha basit ifade etmek gerekirse Samsung 5G internet kullanarak saniyede 1 GB’ta yakın dosya aktarımı mümkün. Mobil internetin hareket halinde daha çok kullanıldığını bilen Samsung yetkilileri bir de 100 km/s hızla giden otomobilin içinde ölçüm yaparak 2 Gbps yani saniyede 150 MB aktarım hızına eriştiklerini duyurdu.

Söz konusu rakamlara ulaşmak için 28 GHz’lik yüksek frekans sinyali ve Hybrid Adaptive Array teknolojisi diye tanımlanan, daha uzak mesafelerde daha yüksek frekanslara ulaşma imkanı tanıyan milimetrik dalga frekans bantları kullanıldı.

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*