>

Rusya’nın İlk Yerli Tramvayı Russia ONE

Sponsor Bağlantı

Rusya’nın ilk yerli tramvayı Russia One geçtiğimiz günlerde bir çalışanın çektiği fotoğraflar sayesinde ilk kez görücüye çıktı. 2015’te kullanılmaya başlanacak olan tramvay özellikle fütüristik tasarımı ile göz dolduruyor. Amerikan kaynakları daha ilk günden Batmobile benzetmesi yaparken Russia One için geleceğin en popüler raylı ulaşım araçlarından biri olacağı öngörüsü yapılıyor.

Rusya’nın yerli sermayesiyle çalışan tank ve vagon üreticisi UralVagonZavod (UVZ) tarafından üretilen tramvay ilk olarak Rusya’nın büyük şehirlerinde şehiriçi ulaşımı rahatlatmak için kullanılacak. WIFI’dan klimaya ergonomik koltuklara kadar her detayı akıllıca planlanan vagonların maliyetinin 1 milyon Euro olduğu tahmin ediliyor. Prototip aşamasındaki Russia One maksimum 270 yolcu kapasitesine sahip olmakla birlikte tasarımından şaşi ve içaksamına kadar tamamen %100 Rus üretimi. Yolculuğun zamanına göre değişen müzik yayını, antibakteriyel el temizleme jeli, makinistler için USB 3.0 girişi gibi hoş detayların da bulunduğu tramvay her şeyden önce güvenli ve konforlu bir yolculuk vadediyor.

Batarya modundan yaklaşık 80 km yol gidebilen R1 aynı zamanda banliyö treni olarak da kullanılabilir durumda. Testlerde alınacak sonuçlara göre Russia ONE prototipi üzerine başka bir model çıkartarak uluslararası yolculuk yapabilecek bir hızlıtren üretmeyi planladıkları da gelen bilgiler arasında.

Russia ONE

Russia ONE (7)

Russia ONE (10)

Russia ONE (9)

Russia ONE (8)

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE

Russia ONE (22)

Russia ONE (21)

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*