>

Mercedes’ten güneş enerjisini elektriğe çeviren sıradışı konsept

Sponsor Bağlantı

Dünyanın sayılı otomobil üreticilerinden Mercedes-Benz sıradışı bir konsept tasarımla tekrar sahnede. Geleceğin araçlarının kısa bir öngösterimi gibi olan Mercedes, SUV tasarıma güneş enerjisini elektriğe çeviren bir gövde düşünülmüş.

G Code adını verdiği yeni aracında elektrikli otomobillerden farklı olarak sabit durumda aracın gövdesini bir güneş paneli gibi kullanılması planlanmış. Mercedes G Code’da kullanılması düşünülen sistemde araç gövdesinden üretilen elektrik bataryalarda toplanmak yerine hidrojenle sentezlenerek motor için gerekli enerji el ediyor. Ön tekerler elektrik-hidrojen senteziyle elde edilen enerjiyle hareket ederken arka tekerler tamamen elektrikle çalışıyor. Mercedes’in araç içinde hidrojen sağlamak başvurduğu yollar da bir hayli ilginç. Araç hareket halindeyken gerekli takviye gücü, G Code’un süspansiyon sistemi sağlıyor.

Mercedes G Code şimdilik yalnızca konsept fikir. Ancak geleceğin otomobil teknolojisinin nerelere varacağını şimdiden göstermesi bakımında dikkate değer bir proje.

mercedes-benz-G-Code-vision-concept

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*