>

Londra metrosu sürücüsüz trenlerle işleyecek

Sponsor Bağlantı

Dünyanın en kompleks metro hattına sahip olan Londra en teknolojik metro unvanına da göz dikti. Londra’nın toplu taşıma sisteminde sorumlu olan Transport for London kurumu 2020 yılında Londra metrosunda sürücüsüz trenler kullanılacağını açıkladı.

Priestmangoode adlı tasarım stüdyosu tarafından 3 yılda tamamlanan yeni sürücüsüz trenler standart vagonlardan çok farklı kompartmanlara sahip olacak. Tek parça halindeki silindir biçimli vagonlar geniş otomatik kapılarla bölünmüş böylece yolcuların giriş çıkış süreleri azaltılarak istasyonlardaki bekleme süreleri bir hayli düşürülmüş. Bedava Wi-Fi hizmeti de sunulacak olan sürücüsüz metro hattında aynı zamanda elektronik reklam sistemi de bulunuyor. Sürücüsüz araçların trafiğe çıkma izni alacağı 2020 yılı Londra trafiği için oldukça ilginç deneyimlere sahne olacak.

london1

london3

london5

londra6

Sponsor Bağlantı

Bir yorum

  1. Sürücüsüz trenler yeni bir teknoloji gibi tanıtılmış ama İstanbul’da da Aksaray-Havalimanı metrosu dışındaki metrolar sürücüsüz çalışabilecek teknolojideler ve öyle de çalışıyorlar. Bizdeki fark ise makinist, insanların güvenliği için sadece kapı kapatma görevini yapıyor. Bunun dışındaki tüm operasyonlar kumanda merkezinden yönetiliyor.

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*