>

Klavyede tuşlanan her karakteri kaydeden sahte şarj aleti

Sponsor Bağlantı

Samy Kamkar adlı hacker tarafından geliştirilen sahte şarj aleti, Microsoft kablosuz klavye kullanıcılarının korkulu rüyası olacak gibi görünüyor.

key-sweeper-728x364

Bu haber, her gördüğünüz şarj aletini kullanmamanız konusunda çok önemli bir ders niteliğinde. Samy Kamkar adlı hacker, geliştirdiği sahte şarj aleti ile Microsoft klavyelerin birçoğunun tüm verilerini kaydedebiliyor. KeySweeper adıyla tanıtılan cihaz, içerisinde bulunan donanım ve yazılım sayesinde klavyeye tuşladığınız tüm karakterleri tespit ediyor, hatta bu verilerin paylaşımını yapabiliyor. Sahte şarj aleti geliştirmeye o kadar açık ki, istendiği takdirde bu cihaza SMS ile raporlama desteği bile verilebiliyor. Samy Kamkar, bu cihazların 10$ ila 80$ arasında bir üretim maliyeti olduğunu belirtiyor.

Microsoft tarafından verilen bilgilere göre, sahte şarj aleti sadece 2011’den önce üretilen 2,4GHz frekanslı kablosuz klavyelerin bilgilerini çalma yeteneğine sahip. 2011 yılından sonra çıkan Microsoft klavyelerde bu cihazın bilgi çalma ihtimali yok. Her şeye rağmen haber epey korkutucu görünüyor. Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz. Samy Kamkar’ın videosu sizlerle:

Kaynak: Techno Labs

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*