>

Hint yapımı 15 bin TL’lik otomobil yakında Türkiye’de

Sponsor Bağlantı

Bajaj isimli Hintli şirket dünyanın en ucuz aracını bu hafta satışa sunuyor. Hürriyet’in aktardığı habere göre motosiklet şirketlerinden biri olan Bajaj, Türkiye’de Kuralkan Holding çatısı altında dört kişilik aracı Qute’yi Hindistan’dan önce Türkiye’deki otomobil tutkunlarıyla buluşturacak.

Qute-12

Bu hafta çarşamba günü gerçekleşecek lansmanla görücüye çıkacak araç, motosiklet sınıfında Türkiye’de piyasaya sürülecek. Bünyesinde barındırdığı 13 beygirlik 217 cc’lik su soğutmalı motosiklet motoruyla saatte maksimum 70 kilometre hız yapabilen aracın kullanılabilmesi için motosiklet ehliyetine ihtiyaç duyulmadığı belirtiliyor. Otomobil ehliyetiyle de kullanılabilen araç oldukça uygun fiyat etiketine sahip. Avrupa 4 tekerlekli motosiklet yönetmeliğine uygun ilk Hint malı olan bu araç Türkiye’de 15 bin TL‘den satışa sunulacak.

Qute-13

Avrupa Quadricycle standartlarına uyumlu ve hızı saatte 70 kilometre ile sınırlı araçta 13 beygir gücünde 217 cc’lik su soğutmalı motosiklet motoru bulunuyor. Bajaj bu ürünü triportörlerin evrimi olarak görürken, ucuz taşıtların da güvenli olabileceğini kanıtlalmayı amaçlıyor. Quadricycle tipi araçlar Afrika ve Güney Asya ülkelerinde toplu taşıma için de sıkça kullanılıyor. Kullanmak için ise motosiklet ehliyeti gerekmiyor yani otomobil ehliyeti tamamen yeterli. Türkiye distribütörü olan Kuralkan Holding’in motosiklet üretimi yaptığından yola çıkarak ‘Acaba bu araç Türkiye’de üretilir mi?” sorusuna yönelik olarak ise şu aşamada gündemde olmadığını öğreniyoruz. Kimbilir kısa sürede belkide üretilebilir.

Kaynak: Log, Hürriyet

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*