>

Boya Yapabilen Drone

Sponsor Bağlantı

Teknoloji nerelere geldi dediğimiz bir zamandayız. İnsansız hava araçları yani droneler son dönemlerin oldukça popüler gelişmelerinden biri. Farklı alanlarda farklı işlevlerde kullanılmak için yapılan droneler var tıpkı boya yapabilen drone gibi.

boya yapabilen drone

Şöyle bir düşününce nerde yılların boya ustasının yaptığı boya nerde bir dronenin yaptığı boya demeyin. Aslında drone hareket kabiliyetinden dolayı erişilmesi güç yerlere bile düşme tehlikesi olmadan kolayca erişebilir.

Florida merkezli Apellix, yaklaşık 30 kişi ile ve kurması zor olan iskele yerine dronelerin geçmesini istiyor. Tabi aynı zamanda iş güvenliğini hedeflemektedir.

Apellix, bir bağlama ip yardımı ile yer istasyonu ve boya malzemeleri arasında bir quad-copter yapmayı düşünüyor. Küçük drone sayesinde her yüzeyde eşit bir miktarda boyama yapılabilir.

quad-copter: dikey iniş ve kalkış yapabilen, havada asılı kalabilen manevra yeteneği oldukça yüksek ve motorun üretmiş olduğu tahrik kuvvetinden yararlanarak pervaneler vasıtasıyla taşıma kuvveti oluşturan dört kanatlı insansız hava aracıdır.

Videoda boya yapan drone nasıl çalışır, hareket kabiliyeti nasıldır ve hakkında daha birçok soruya cevap bulabilirsiniz.

 

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.