>

Beyin gücü ile çalışan araba

Sponsor Bağlantı

Teknoloji her geçen gün insanları şaşırtacak sonuçlar doğurarak ilerliyor. 1900 lü yılların ilk çeyreğinden itibaren üzerinde yoğunlaşılan bir konu olan beyin gücü araştırmaları günümüzde nihayet günlük hayatta karşımıza çıkabilecek seviyelere ulaştı. Bilim adamları, beynimizin yaydığı elektromanyetik dalgarını kullanarak hayatımızı biraz daha olsun kolaylaştırma çabasında.Berlin’de yapılan deney sonucu araç ilk denemede beyin gücü ile çalıştırılabildi. Görenlerse hayranlıkla olayı izlediler.

Yapılan deneyde denek olarak bir volkswagen çalışanı kullanıldı. 24 yaşındaki henrik isimli çalışan ellerini ve ayaklarını kullanmadan hatta dudaklarını bile kıpırdatmadan sadece düşünce gücü ile aracı hareket ettirdi ve sağa ve sola dönüş gibi işlemleri gerçekleştirdi.

Yapılan açıklama göre araç düşünce gücü ile çalışıyor. Arabayı hareket ettirmek için belli şeyleri düşünmek yeterliymiş. Mesela aracın sağa dönmesi için kişi “tavşan” düşünmeliymiş. Böylelikle tavşan düşüncesini algılıyan cihaz onu araca sağa dön olarak iletiyor

Düşünce gücü ile araç kullanma konusunda daha detaylı bilgi alabilmeniz için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.


Düşünce gücüyle çalışan otomobil paylaşan: muhendisonline

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*