>

Asansör hesapları ve Proje Örnekleri [ 5 adet ]

Sponsor Bağlantı

Bilindiği üzere asansör yatay yada dikey olarak yük ve insan taşınması amacı ile yapılan araçtır. Özellikle şehirlerde bulunan çok katlı yapılarda insanlara zaman ve güç tasarrufu sağlarken gökdelen gibi çok büyük yapılarda karmaşanın da önüne geçilmesini sağlar. İnşaat ve fabrikalar da ise genellikle yük taşımak için kullanılır.

asansor
Asansörler hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra şimdi işin mühendislik kısmına geçiyorum. Bilindiği üzere asansör projelendirme işini makine mühendisleri yapmaktadırlar. Projelendirme yapılırken, Asansör motor gücü, askı halatı hesabı, tamponlar ve klavuz raylarının hesabı gibi detaylı bir asansör hesabı yapılır. Asansör proje örneği bulamayan arkadaşlar için de 5 adet asansör projesi örneğini hesapları ve dwg dosyaları ile birlikte ekliyorum.
Döküman Adı: Asansör hesapları ve Proje Örnekleri
Döküman Türü: word + dwg dosyası şeklindedir.
Dosya Boyutu: 4 mb
İndirme Linki : Asansör hesapları ve Proje Örnekleri ( yandex diske yüklenmiştir. hızlı bir şekilde indirebilirsiniz)

Sponsor Bağlantı

3 yorumlar

  1. Öncelikle merhaba;
    paylaşmış olduğunuz bu projeler oldukça oldukça göz dolduran cinsten. sorum şudur eğer projelerin çizim aşaması hakkında fikir sahibi iseniz bu projeler çizilirken belirli bir autoCad eklentisinden yardım alınmış mıdır (örneğin piyasada şuan en çok kullanılan asCad gibi) yoksa direk elle birebir çizim mi yapılmıştır? bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. iyi günler…

  2. ERKAN SALMAN

    asansör proje örneklerini göremedim

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*