>

Akıllı Telefonları Telsize Dönüştüren Cihaz – GoTenna

Sponsor Bağlantı

Radyo sinyalleri üzerinden haberleşmeyi sağlayan bu pratik icadın meğer kıymetini bilememişiz. Adım başı baz istasyonu ya da avuç dolusu para ödemen iletişim kurmayı sağlayan telsizler cep telefonu şebekelerinin yetersiz kaldığı ve çöktüğü anlarda imdadımıza yetişmek için yanıbaşımızda bekliyor.

goTenna

80’lerin sosyalleşme aracı, 90’ların oyuncakları olan telsizler goTenna markası altında yeni bir konseptle hayatımıza taze bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Akıllı telefonları telsiz altyapısı ile kullanmaya yarayan cihaz IOS ve Android cihazlara bluetooth aracılığıyla bağlanıyor. Telefona yüklenen program sayesinde eski analog radyo kanallarını kullanarak konuşup mesajlaşabileceğiniz hatta arkadaşlarınızla özel ağ oluşturup konum paylaşabileceğiniz bu cihazın en büyük ve güzel özelliği GSM ağlarından bağımsız olarak çalışması. 80 kilometre etki alanı bulunan goTenna tam dolu pille açık kullanımda 30 saate varan kullanım süresine sahip. Stand by süresinin 1 yıldan fazla olduğu belirtilen cihaz microusb portu aracılığıyla şarj edilebiliyor.

goTenna-06

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin batısını etkileyen ufak çaplı depremde malesef bütün GSM şebekelerinin kısa süreliğine de olsa çöktüğü gördük. Böyle acil durumlarda oldukça iş görebilecek bu retro cihaz şu an önsipariş aşamasında. goTenna‘ya şimdi sipariş verip 150 dolar ödeyerek kasım ayında sahip olabilirsiniz.

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*