>

ABD Yeni Ölüm Makinelerinden İstiyor

Sponsor Bağlantı

Daha önceden yeni Deniz Piyadeleri için lazer sistemlerini geliştiren ve testlerini gerçekleştiren Amerikan Ordusu, bu kez de bu Lazer sistemlerini karada kullanabilmek için zırhlı Humvee araçlarına monte etmek ve karada da bu oyununu sürdürme peşinde. Zaten tek başına bile çok büyük bir tehdit oluşturabilen Humvee zırhlı araçlarına ek olarak takılmak istenilen lazer silahlarının nasıl büyük ve tek başına yeterli kapasitede tehdit oluşturabileceğini eminim zaman gösterecektir.

Öncelikle yeni Lazer sistemlerine ve ardından zırhlı araçlara monte edildiğinde neler olabileceğine bir göz atalım.

 

Laser Gun

Laser Gun

Geliştirilme ve ardından gelen bir yıl içerisinde testleri başarıyla geçen Lazer silahları 1 km yarıçapı içerisindeki tüm hedeflere ölümcül tehdit oluşturmuştur.Küçük donanmalarda kullanılmaya başlanan ve daha da küçülen maliyetlerinin yanı sıra her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurma kabiliyetini barındıran Lazer sistemlerinin nasıl etkili olduğunu test eden Amerikan Ordusunun ve Deniz Piyadelerinin hazırlamış olduğu videoya bakalım.

Lazer Silahı

Lazer Silahı

Bu tehditlere karşı kara kuvvetlerinin de  caydırıcılığını artırmak isteyen Amerika Humvee zırhlı araçlarına monte ederek hayata geçirmeyi amaçladığı projesi için önemli bir bütçe ve destek sağlamış durumdadır.

Humvee Lazer

HumveeLaser1

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.