>

ABD Başkanı Obama ilk kod satırını yazdı

Sponsor Bağlantı

coder-obama

Daha önce yayınladığı bir video ile desteklediği Hour of Code etkinliğine katılan Barack Obama, ilk kodlama yapan ABD Başkanı olma unvanını kazandı.

Herkesi kodlama öğrenmeye davet eden 2014 Computer Science Education Week kapsamında düzenlenen etkinlikte, bilgi çağının ihtiyaç duyduğu istihdama ve dijital dünyayı geliştirecek yeteneklere vurgu yapılıyor.

Code.org’un kurucusu Hadi Parvoti, Obama’nın tüm eğitimi tamamlamadığını fakat Google’ın görsel programlama dili Blocky’nin birkaç egzersizini yaptığını belirtti. Parvoti, Obama’nın tek satırlık Javascript kodunu yazarken çok dikkatli olduğunu ve kodun Frozen’dan Elsa karakterinin 100 piksel hareket etmesini sağladığını söyledi.

Tek satırlık kod küçümsenecek bir şey değil. En büyük dijital eserler, tek bir satır kodla başlar. Parvoti de “kimse karmaşık bir oyun yazarak başlamıyor” diye ekliyor.

Hour of Code etkinliği, programlama öğrenen 20 orta okul öğrencisi ve başkan Barack Obama’nın katılımıyla Washington’daki Beyaz Saray’da gerçekleştirildi.

Sponsor Bağlantı

Cevap yaz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.İşaretli alanlar doldurulmalıdır. *

*